Kreditas – dažnos šeimos galvos skausmas ir našta, tačiau dažniausiai taip nutinka dėl netinkamo pasirinkimo. Kalčiausias būna noras turėti kur kas daugiau nei galima sau leisti, taip pat netinkamas įsigilinimas į kredito sutarties sąlygas, blogai pasirinktas mokėjimo terminas ir tik kur kas retesniais atvejais kaltinti galima netikėtai pasikeitusią situaciją, nelaimes.

Pernelyg didelis optimizmas ir siekis turėti tai, kas yra per brangu – ypatingai dažnai pasitaikanti kreditų gavėjų problema. Net ir gana didelės pajamos dar nereiškia, kad galite sau leisti vairuoti apynaujį automobilį, ką tik rinkoje pasirodžiusį išmanųjį telefoną ar moderniausią buitinę techniką. Net ir perkant išsimokėtinai, renkantis kreditą ar kitą finansavimo formą vertėtų rinktis kiek kuklesnius, tačiau ekonomiškus ar Jūsų poreikius gerai atitinkančius prietaisus, už kuriuos mokamos įmokos nesudarytų pernelyg didelės Jūsų biudžeto dalies. Taip išvengsite didelių nemalonumų. Tuo tarpu mokėdami labai dideles įmokas vargu ar mėgausitės savo nauju pirkiniu.

Kredito sutartis – atidumo reikalaujantis objektas. Net ir imdami iš pažiūros nedidelę paskolą atkreipkite dėmesį į kiekvieną sutarties punktą, išsiaiškinkite visas pasekmes, kurios Jūsų laukia jei pradelsite mokėti, užmiršite įmoką ar netyčia sumokėsite šiek tiek mažiau nei reikia. Visa tai turi būti aiškiai nurodyta sutartyje, o esant neaiškumams atsakyti į Jūsų klausimus privalo kredito bendrovės konsultantas. Nerekomenduojama pasirašyti abejonių keliančių sutarčių, taip pat tų, kuriose numatytos nepagrįstai griežtos bausmės, peržengiančios sveiko proto ribas. Tiesa, šiuo metu delspinigiai, baudos ir sankcijos už kredito ar vartojimo paskolos sutarties sąlygų pažeidimus yra labai ribojamos įstatymais, tačiau vis dar pasitaiko nesąžiningų atvejų ar kreditorių, kurie randa kaip išvengti ribojimų.

Tinkamas mokėjimo termino pasirinkimas – raktas į sėkmę. Tiek pasirinkus pernelyg trumpą paskolos išmokėjimo terminą, tiek ir pernelyg ilgą laukia nemalonios pasekmės. Per trumpas terminas gerokai apsunkins Jūsų kasdienius finansus, nes įmokos bus labai didelės. Atrodytų geriau rinktis gerokai ilgesnį terminą, tačiau reikia nepamiršti, kad palūkanos yra mokamos už tam tikrą laikotarpį, tad kuo terminas ilgesnis, tuo brangesnė Jūsų paskola bus. Taigi, idealiu atveju reikėtų rinktis tokį terminą, kuris tiksliai atitiktų Jūsų finansinę padėtį, tačiau rasti tokį terminą gali būti sunku. Numatykite, kiek galite paskolai skirti kas mėnesį, kiek galėsite skirti jei šiek tiek pablogėtų Jūsų finansinė padėtis ir pagal mėnesines įmokas rinkitės tinkamą terminą.

 

Žinoma, dėl blogų paskolų galima būtų kaltinti ir pasikeitusią finansinę situaciją, pavyzdžiui, sumažėjusį darbo krūvį ar padidėjusias išlaidas, tačiau dažnu atveju, tiek vieną, tiek kitą, galima numatyti, todėl jei iš anksto apie tai pagalvosite problemų Jums nekils, o jei tikėsitės, kad viskas bus gerai ir kaip nors išsisuksite, galite sulaukti nemenkų rūpesčių, kuriuos išspręsti gali būti ne tik sunku, bet ir brangu.